ذخایر اورانیوم ایران به 5 برابر محدودیت برجام رسیده است

به گزارش وبلاگ تصویر HD، آژانس بین المللی انرژی اتمی در تازه ترین گزارش خود اعلام نمود که ذخایر اورانیوم ایران به 5 برابر محدودیت خود در برجام رسیده است.

ذخایر اورانیوم ایران به 5 برابر محدودیت برجام رسیده است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ تصویر HD، آژانس بین المللی انرژی اتمی عصر روز سه شنبه در گزارش جدید خود درباره برنامه هسته ای ایران اظهار داشت که ذخایر اورانیوم غنی شده ایران 5 برابر محدودیت مشخص شده در برجام شده است.

در گزارش جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی آمده است که ایران همچنان محدودیت های کلیدی که در توافق هسته ای وجود داشته از جمله سطح غنی سازی اورانیوم و ذخایر اورانیوم غنی شده را نقض نموده است.

این دومین گزارش آژانس است که درباره مواد هسته ای اعلام نشده در سه مکان اعلام نشده در ایران سوال شده است و دومین گزارش است که ادعا شده ایران به دو مکان اجازه دسترسی را فراهم ننموده است.

از سوی دیگر رافائل گروسی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی روز سه شنبه به ابراز نگرانی از برنامه هسته ای ایران پرداخت و از تهران خواست تا درباره ذرات اورانیوم کشف شده در یک سایت اعلام نشده در تهران به شفاف سازی بپردازد.

وی که در پاریس برای ملاقات با امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه حضور داشت در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه گفت: ایران باید تصمیم بگیرد که به شیوه ای شفاف با آژانس همکاری کند و توضیحات لازم را بدهد. (جزئیات بیشتر)

پیشتر نیز خبرگزاری رویترز با انتشار گزارشی اختصاصی به نقل از چندین منبع دیپلماتیک نوشت که آژانس بین المللی انرژی اتمی میخواهد در مورد عدم دسترسی به یک یا چندین سایت هسته ای در ایران به مقام های تهران هشدار فوری دهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ذخایر اورانیوم ایران به 5 برابر محدودیت برجام رسیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ذخایر اورانیوم ایران به 5 برابر محدودیت برجام رسیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید