نقشه سه بعدی ناسا برای ردگیری گاز متان در جو زمین

به گزارش وبلاگ تصویر HD، متان از جمله گازهای خطرناک گلخانه ای است که افزایش آن موجب گرمایش زمین می گردد و ناسا برای ردگیری آن یک نقشه سه بعدی تهیه نموده است.

نقشه سه بعدی ناسا برای ردگیری گاز متان در جو زمین

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ تصویر HD به نقل از نیواطلس، گاز متان به طور گسترده در زمین های کشاورزی و موسسات صنعتی فراوری می گردد و تاسیسات نفت و گاز هم عامل انتتشار آن هستند. ناسا برای آنالیز نحوه شکل گیری و انتشار گاز متان یک نقشه سه بعدی از منابع تشکیل دهنده این گاز و نحوه انتشار و جابجایی آن تهیه نموده تا معین گردد این گاز آلاینده چگونه در جو زمین جابجا می گردد و چه اثراتی بر آینده آن می گذارد.

فعالیت های انسان ها در درازمدت باعث افزایش قابل توجه گازهایی مانند دی اکسیدکربن و متان می گردد و انسان ها باید برای تغییر این شرایط تغییراتی در نحوه کشاورزی و فعالیت های صنعتی خود انجام دهند تا آینده کره زمین حفظ گردد. برنامه ریزی در این زمینه با استفاده از نقشه سه بعدی ناسا تسهیل می گردد.

لازم به ذکر است تجمع متان در جو کره زمین از زمان انقلاب صنعتی تا به امروز دو برابر شده و این گاز عامل 20 تا 30 درصد از گرمایش کره زمین شناخته می گردد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "نقشه سه بعدی ناسا برای ردگیری گاز متان در جو زمین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقشه سه بعدی ناسا برای ردگیری گاز متان در جو زمین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید