خبرنگاران 640 میلیارد تومان برای تکمیل سد ژاوه احتیاج است

به گزارش وبلاگ تصویر HD، سنندج - خبرنگاران - معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای کردستان با بیان اینکه کار احداث ساختمان سد ژاوه تمام شد، گفت: برای تکمیل سامانه انتقال آب این سد به اراضی پایاب و سد سورال، 640 میلیارد تومان اعتبار احتیاج است.

خبرنگاران 640 میلیارد تومان برای تکمیل سد ژاوه احتیاج است

عرفان مومن پور روز آدینه در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ تصویر HD گفت: با توجه به گزارش شرکت توسعه آب و نیروی ایران، کار ساختمان سد ژاوه به اتمام رسیده و در صورت اجرای طرح ارتقای تصفیه خانه فاضلاب سنندج، سال جاری این سد آبگیری خواهد شد.

وی با بیان اینکه تا به امروز برای اجرای سد ژاوه 765 میلیارد تومان هزینه شده است، اضافه نمود: این سد 94 میلیون مترمکعب ظرفیت دارد که امکان انتقال 70 میلیون مترمکعب آب آن به دشت های قروه و دهگلان به وسیله خط انتقال وجود دارد.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای کردستان اضافه نمود: قرار است به وسیله سامانه انتقال سد ژاوه، آب مورد احتیاج یک هزار هکتار زمین های اطراف سد و 11 هزار هکتار شامل 10 هزار هکتار اراضی قروه و دهگلان و یک هزار هکتار در جهت سامانه انتقال به سد سورال، تامین گردد.

مومن پور با اشاره به اینکه سال جاری 11.9 میلیارد تومان برای اجرای سامانه های انتقال آب این سد اختصاص یافته است، یادآور شد: تا به امروز از این رقم، 30 درصد آن تخصیص یافته و برای انتقال آب به اراضی اطراف سد نیز 130 میلیارد تومان اعتبار احتیاج است.

سد ژاوه در 39 کیلومتری جنوب غربی سنندج واقع شده است.

18 سد در کردستان وجود دارد که از این تعداد مدیریت 12 سد در اختیار استان است و چهار سد قشلاق، سنگ سیاه، عباس آباد بانه و سد زریوار به بهره برداری رسیده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 640 میلیارد تومان برای تکمیل سد ژاوه احتیاج است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 640 میلیارد تومان برای تکمیل سد ژاوه احتیاج است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید