خبرنگاران خسارت 220 میلیارد تومانی سرما به کشاورزان آذربایجان شرقی

به گزارش وبلاگ تصویر HD، تبریز - خبرنگاران - رییس سازمان جهادکشاورزی آذربایجاناعلام کرد: سرمازدگی روزهای گذشته حدود 220 میلیارد تومان خسارت به باغات و مزارع استان وارد کرد.

خبرنگاران خسارت 220 میلیارد تومانی سرما به کشاورزان آذربایجان شرقی

اکبر فتحی یکشنبه شب در یک گفت وگوی خبری اظهار کرد: بارندگی های چند روزه استان در فصل مناسبی از مرحله داشت محصولات کشاورزی اتفاق افتاده که باعث افزایش عملکرد محصولات کشاورزی می گردد، اما سرمازدگی محصولات ناشی از برودت هوا و تگرگ، خساراتی را به بخش کشاورزی استان در 14 شهرستان وارد نموده است.

وی با بیان این که 10 هزار هکتار از اراضی استان متحمل خسارتی بین 10 تا 80 درصد شده است، گفت: 6 هزار و 500 هکتار از اراضی سرمازدده شامل محصولات باغی و سه هزار و 500 هکتار نیز مربوط به محصولات زراعی است.

فتحی ادامه داد: هر سال در این فصل، شاهد سرمای دیررس بهاره در استان هستیم، اما سال جاری به جهت مدت زمان کوتاه دوره سرما، میزان پایین تگرگ و آگاهی بیشتر باغداران، نسبت به سال گذشته، خسارت پایین بوده است.

وی اظهار کرد: از پنجشنبه این هفته، سامانه جدیدی به استان وارد می گردد که احتمال افزایش خسارت وجود دارد.

وی با تاکید بر این که تمامی واحدهای کشاورزی و دامی باید تمهیدات لازم را انجام دهند، اضافه کرد: استفاده از کود سرک مزارع دیم، تنظیم دمای واحدهای دام و طیور، سوزاندن بقای گیاهی و حتی لاستیک در مزارع، استفاده از آب چاه برای غرقابی کردن مزرعه و مه پاشی باعث کاهش خسارات پیش رو خواهد شد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران خسارت 220 میلیارد تومانی سرما به کشاورزان آذربایجان شرقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران خسارت 220 میلیارد تومانی سرما به کشاورزان آذربایجان شرقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید